Rad. Dr. İnanç Çağlayan

  1962 yılında Ankara`da doğdum. TED Ankara Koleji’nde ilk-orta-lise eğitimimi tamamladıktan sonra 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine girdim.

  Fakültede oldukça parlak ve ilk 10 öğrenci içerisinde mezun olacakken; girdiğim bir devlet sınavında Yunanistan`ın Preveze kentinde bir aylık cerrahi stajına hak kazandım ve gittim. Ancak dönüşte fakülte bu stajı saymayarak bana bir aylık cerrahi stajını Üniversitemde tekrarlatma ödülü verdi. Böylece mezuniyetim bir ay uzamış oldu ve benim dereceye girerek mezun olma özelliğim de kayboldu. Böylece mesleki açıdan hayatımın ilk tuhaf ? acı tecrübesini yaşadım.

  Mezuniyet sonrası ; Isparta, Eğridir, Sarıidris beldesinde mecburi hizmete başladım. Bu zaman diliminde pek çok sınav kazanıp İzmir`de KBB ihtisasında karar kıldım. Mecburi hizmet yaptığım köyü çok güzel anılar ile terk edip İzmir`e geldim. Günde 18 saat çalışarak geçirdiğim KBB ihtisası sırasında Ultrasonografi ile tanıştım ve Ultrasonografi uzmanı olmak için bölüm değiştirmem gerekiyordu. Bu amaçla yeniden sınava girip Radyoloji ihtisasına başladım. 1991 yılında Radyoloji Uzmanı olarak İzmir Göğüs Hastalıkları hastahanesinde kalan mecburi hizmetimi “Röntgen Şefi” olarak tamamladım (zaten tek doktordum ? ). Daha sonra istifa ederek 1992 yılından bu yana kendime ait SONODİS ULTRASONOGRAFİ MERKEZİ `nde serbest hekim olarak çalışmaktayım.

   

   

  Geçtiğimiz yıllarda İzmir Tabip Odası Yönetim Kurulunda bir dönem görev yaptım. İzmir Ticaret Odası Sağlık meslek Komitesi başkan yardımcılığı , meclis üyeliği ve İzmir Sağlık Kuruluşları Derneği yönetiminde genel sekreter olarak sivil toplum çalışmaları adına hizmet ettim.

  Lise yıllarından beri müzik çalışmalarım mevcut olup o yıllarda "üç telli gitarımla" başladığım bu çalışmalar sürecinde, son yıllarda gitarımın tellerini tamamlayarak 45 dolayında beste ve şarkı sözüne imza attım. Sesimin "oktav derinliği" yeterli olsa idi bambaşka bir web sitem olabilirdi. ?

  Çalışmalarımı bir albümde topladım. "BU BİR AŞK HİKAYESİ" adını verdiğim projede bir kaç çok değerli arkadaşım ile benzeri pek olmayan "şiirsel" bir müzikal hazırladık.Erhan Doğan, Figen Akdenizoğlu Can , Almila Tuncer ve emeği geçen sayısız kahraman bana yardım etti. Bu sitenin "sanatsal aktiviteler" bölümünü ziyaret ettiğinizde bu çalışmalarımdan küçük bölümler göreceksiniz.

  Sevgilerimle...

  Rad.Dr.İnanç ÇAĞLAYAN